ЖУРНАЛЬНЫЙ СТОЛИК СВОИМИ РУКАМИ |
Понадобятся доски и самые простые инструменты. Столик можно будет использовать для ноутбука или перекуса-кофепития у телевизора.


Источник фотографий www.running-w-scissors.com/2013/05/fathers-day-gift-rolling-couch-cart.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+blogspot%2FmcTyy+%28Running+With+Scissors%29
А вот и чертеж столика с размерами деталей. Размеры здесь указаны в дюймах, умножьте на 2,5 и получите в родных сантиметрах




Приліжковий столик своїми руками – від деталювання до складання
Зміст:
- Матеріали і фурнітура
- Деталювання прикроватного столика
- Обробка деталей
- Підготовка до складання столика
- Збірка прикроватного столика
Приємно іноді відчути себе таким собі Обломовим… Приймати каву в ліжко, ліниво перегортаючи ранкову газету, з’їсти бутерброд з рибкою і свіжим огірочком. Закурити першу ранкову пахитоску, не піднімаючись з ліжка. На цьому місці дружина точно завиє, але попередня програма цілком здійсненна. Досить зробити відповідний антуражу приліжковий столик своїми руками – і навіть крихт в ліжку можна не побоюватися!

Розглянемо, як зробити такий ось приліжковий столик
В магазинах та на інтернет-розпродажах представлено безліч різновидів приліжкових столиків, але більшість з них передбачає спеціальну металоконструкцію, яку вдома не виготовиш. Тому ми вибрали ось таку модель і втілимо її своїми силами.
Матеріали і фурнітура
Простіше і зручніше зробити такий стіл з ламінованого ДСП товщиною 18 мм Крайку будемо використовувати меламінову, в клейовою основою. У магазинах меблевої фурнітури її можна підібрати в колір ДСП, так і контрастну – включаємо фантазію. Крім того, нам знадобляться:
- Конфірмати 5х70 мм. Також в магазині меблевої фурнітури.
- Колісні опори – 4 шт. Поворотні, причому матеріал коліщаток вибираємо виходячи з матеріалу підлогового покриття. Для паласу або ковроліну краще пластикові, для паркету – гумові. Якщо до них у комплекті немає кріплення, додатково купуємо саморізи для символів 4х16 мм.
- П-подібний м’який кант для восемнадцатимиллиметрового ДСП.
- Декоративні заглушки для конфірматів.
Увага! Наведені нижче розміри вирахувані з урахуванням висоти стандартною колісною опори. Вона становить 50-60 міліметрів.
Деталювання прикроватного столика
Якщо у вас вдома немає циркулярної пили, оснащеної диском з побідитовими напайками – ви не зможете розпиляти ЛДСП чисто і точно в розмір. Ламінат – штука примхлива, а криві лінії і відколи будуть виглядати потворно. Крім того, в конструкції важливо дотримання чіткого прямого кута на всіх деталях:
- 720х400 мм – 2 штуки. Стільниця і основа однакові.
- 564х354 мм – задня стінка, додаткової обробки не потребує.
- 564х200 мм – 2 шт. Боковини прикроватного столика.
- 354х182 мм – 2 шт. Полиці.
Розпилювання деталей за цим розмірам ви можете замовити або в будівельному супермаркеті, де, власне, і продається ЛДСП, або в майстерні, що виготовляє меблі на замовлення. За розпилювання вони беруть недорого, але зроблять все акуратно.
Якщо у вашому домашньому арсеналі є електричний лобзик з хорошими пиляннями для чистового різання по дереву – заокруглюйте лицьові кути стільниці та основи самі. Якщо ні, попросіть лісопереробників.
Їм вказується радіус 50 мм, а вдома просто малюється по пивний кухоль. Особові кути – ті, які наїжджають на ліжко. За два суміжних кута на короткій стороні основи і стільниці. Задні кути закруглювати не потрібно.
Обробка деталей
Кромкою ми обклеюємо всі відкриті торці, навіть закриваються після кантом. Кромка під кантом замінить стомлююче і довгий грунтування – ДСП вбирає клей, немов губка.
Прикладену до торця деталі крайку нагріваємо і притискаємо звичайною праскою. Регулятор праски виставлено приблизно на 3/4 потужності. Рекомендуємо купити трохи більше кромки і потренуватися на обрізках – якщо робите це вперше.
Далі, поки кромка не охолола, пропрасовуємо її по всій довжині сухою ганчіркою, щоб краще приклеїти краю. Надлишки акуратно зрізаємо ножем і обробляємо межі дрібнозернистим наждачним папером – без фанатизму: не дряпає ламінат і не робимо величезних фасок.
Підготовка до складання столика
Задня стінка і полиці столика знаходяться між боковинами і свердляться тільки в торці. Боковини під полиці і задню стінку засверливаем в площину, а для кріплення до основи і стільниці – в торці. Задня стінка стягується і з боковинами, і з горизонтальними площинами.
Оскільки всі стяжки здійснюємо на конфірмати, свердлимо наступним чином:
- В площині – наскрізний отвір діаметром 8 мм
- У торці – діаметр 5 мм на глибину приблизно 60 мм.
Увага! Зібрана тумба на 10 мм вже ширини стільниці. Це зроблено для того, щоб дати місце охопленням декоративного канта. Не пропустіть цей момент при розмітці стільниці і основи. Відстань від краю не 9 мм, а 14 мм.
Збірка прикроватного столика
Біта-шестигранник значно прискорить процес стяжки, але можна використовувати і звичайний кривий ключ – головне, не забути його купити. До зібраного столика прикручуємо опори, максимально рознесли їх до країв – для стійкості.
Кант приклеюємо «внатяжку» на звичайний «Момент», лише кінці фіксуємо швидковисихаючим суперклеєм.
Защипуємо капелюшки конфірматів заглушками – і приліжковий столик готовий. Він зручний як для недільної ледачою трапези, так і в якості підставки для ноутбука – якщо волієте працювати або дивитися фільми з інтернету в полугоризонтальном положенні.

Приліжковий столик готовий
Тепер ви точно знаєте, як зробити самому приліжковий столик, залишилося тільки умовити дружину хоч раз сервірувати вам щось романтичне.
Комментариев нет:
Отправить комментарий